KA107 DERS VERME VE EĞİTİM ALMA III SONUÇLARI

Değerli Personelimiz,

ERASMUS+ KA107 Eğitim Alma ve Ders Verme Hareketliliği ilanı kapsamında alınan başvurulara ilişkin sonuçlar,  aşağıda duyurulmuştur. 

Adayların, 31 Mayıs 2021 tarihi mesai bitimine kadar, sonuçlara itirazda bulunmaları mümkündür. 
Aşağıdaki sonuçlar, ilan döneminde alınmış olan başvurular çerçevesinde yapılan değerlendirmenin sonucu olup, hareketlilik hakkı kazanan personelin güncel tarihli bir hareketlilik gerçekleştirebilmeleri için, adları, bölümleri ve anlaşmaları ortak kurumlara Erasmus Koordinatörlüğü tarafından bildirilecektir. Bunu takiben, davet mektubu ulaşan personel için işlemlere başlanacaktır.

Bununla birlikte, Covid-19 salgınının etkilerinin henüz sona ermemiştir ve farklı ülke ve üniversitelerin, misafir kabul etme yönündeki farklı uygulamaları bulunmaktadır.  Seçilen asil adayların uygunluğu karşı kurumdan da teyit edilecektir. Karşı kurum seçilen personeli Covid-19 salgınından, bölüm ya da öğretim-eğitim anlaşmasından dolayı kabul etmezse personel hareketlilikten faydalanamayacaktır.

Hareketlilik hakkı kazanan personelin, ilgili ülkeye ve üniversiteye kabulüne ilişkin son karar, ortak kuruma aittir ve koşullara bağlı olarak (faaliyetin gerçekleşmeme ihtimalini de içerecek şekilde) değişiklik gösterebilir. Bu ilan kapsamında kazanılmış olan hak, diğer proje dönemlerine aktarılamaz

ERASMUS KOORDİNATÖRLÜĞÜ