ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE!

Sevgili Erasmus aday öğrencilerimiz;

2020-2021 akademik yılı Güz dönemi için Erasmus öğrenci hareketliliğinin mümkün olup olmayacağı belirsizliğini korumaktadır. Güz dönemi için başvuru yapmak isteyen öğrencilerin aşağıdaki ÖNEMLİ hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir:

  • Hareketliliğin fiziksel olarak gerçekleşmesi Coronavirüs salgınının gidişatına bağlıdır, uluslararası seyahatler ve yüz yüze eğitimler açılmazsa hareketlilik gerçekleştirilemeyecektir.
  • Öğrencinin hazırlıkları aşamasında yaptığı harcamalar gidilememe durumunda mücbir sebep kapsamında değerlendirilmeyecektir ve yapılan harcamaların (vize, sigorta, ulaşım, gidecekleri ülkede yurt, ev kiralama gibi) ödemesi mümkün olmayacaktır.
  • 2020 güz dönemindeki öğrencilerin Erasmus hareketlilik faaliyetlerine yurtdışındaki kurumların çevrimiçi/online eğitimlerine katılarak  başlamaları mümkün olacaktır. Ancak bu durum gidilecek kurumda online/çevrimiçi eğitim verilmesi şartının sağlanmasına bağlıdır. Çevrimiçi/online başlayan faaliyetlere, fiziksel eğitime geçiş mümkün olduğunda öğrenci faaliyete yurtdışında devam edebilecek ve faaliyet yurtdışında tamamlanabilecektir.
  • Hareketliliğin çevrimiçi/online gerçekleşmesi durumunda aylık hibelendirme miktarı ile ilgili bilgi Avrupa Komisyonu’ndan beklenmektedir.