STAJ HAREKETLİLİĞİ BAŞVURU SONUÇLARI!

Değerli Öğrencilerimiz,

2021-2022 Erasmus Staj Hareketliliği sonuçları aşağıda ilan edilmiştir. Öğrencilerimiz itirazları için 30.04.2021 tarihine kadar dilekçe yoluyla başvuru yapabilirler. Dil sınavı Üniversitemiz “Uluslararası Dil Öğrenme Merkezi Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi” tarafından yapılmış olup, yabancı dil sınavı ile ilgili sorunları Dil Merkezi ile görüşebilirsiniz. İtirazlar Erasmus Seçim Komisyonu’nun kararı ile kesinlik kazanacaktır. Kesin liste açıklanıncaya kadar kazanılmış hak gibi bir durum söz konusu değildir.

Lütfen sonuçlarla birlikte aşağıdaki açıklamaları da dikkatlice okuyunuz.

NOT 1: Sınav sonucu Asil olan öğrenciler Erasmus kurallarını başarı ile tamamladıktan sonra Erasmus staj hareketliliğinden yararlanmaya hak kazanacaklardır. Yedek öğrenciler ise asillerden staj belgelerini tamamlamayan olursa asil olacaklardır.  

NOT 2: Speaking sınavına girip seçilen 44 asil ve 33  yedek öğrenci ile 30 Nisan Cuma günü saat 11.30`da zoom üzerinden sanal Erasmus bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Toplantıya katılım zorunludur.

NOT 3: *Daha önce Erasmus hareketliliğinden faydalanan öğrencilerden katılım sayısına göre -10, -20 puan düşülmüştür.

** YÖKDİL puanı kullanılmıştır.

1- Seçilen adaylar minimum 60 gün maksimum 90 gün için hibe ile desteklenmek üzere seçilmişlerdir. Gün sayısı, gelen davet mektuplarına göre herkese 60 günün üstünde eşit olarak dağıtılacaktır. Hareketliliğe hibesiz katılmak ya da hibe bittikten sonra hibesiz olarak devam etmek mümkündür.

2- Katılımcılar için faaliyet öncesi düzenlenecek “oryantasyon” etkinliğinin günü ayrıca duyurulacaktır. Düzenlenecek oryantasyon programlarına katılmak zorunludur

3- Katılımcılar, bundan sonraki işlem basamakları için“ Erasmus staj hareketliliği linkini https://erasmus.karatekin.edu.tr/staj-hareketlili%C4%9Fi-6391-sayfasi.karatekin dikkatle incelemelidir.

4- Lütfen sayfamızı ve e-posta adreslerinizi sıkça kontrol ediniz. Tüm bilgilendirmeler için resmi iletişim kanalımız, e-posta adresiniz olacaktır.

5- 30 Nisan 2021 tarihten sonra mücbir sebep olmaksızın Erasmus hakkından vazgeçen adayların, müteakip başvurularında toplam puanlarından 10 puan düşülecektir.

6- Asil öğrencilerden 25 Haziran 2021 tarihine kadar davet mektubunu ve staj eğitim anlaşmasını ofisimize iletmeyen öğrenciler, staj hareketliliği haklarını kaybedeceklerdir.

7- Seçilen adayların üniversitemizde yürütecekleri işlemlere ilişkin yol haritasına Erasmus staj hareketliliği https://erasmus.karatekin.edu.tr/staj-hareketlili%C4%9Fi-6391-sayfasi.karatekin bölümünden erişebilirsiniz.

8- Ekonomik Açıdan İmkânları Kısıtlı Öğrencilere İlave Hibe:
Staj hareketliliği (SMP) için seçilen ekonomik açıdan imkânı kısıtlı öğrencilere ilanımızda  belirtilen aylık hibe miktarlarına ek olarak öğrenim hareketliliği bütçesinden aylık 100 € ilave hibe ödenir. 29.05.1989 tarih ve 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu’nun 2. Maddesi kapsamında anne veya babasına ya da kendisine muhtaçlık aylığı bağlanan öğrenciler ekonomik açıdan imkânı kısıtlılara yönelik ilave hibe imkânından yararlanırlar. Hareketliliğe seçilen öğrencinin ilave hibeden yararlanmak için Hibe Sözleşmesi imzalanmadan önce Erasmus ofisine başvurarak bağlı bulunduğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden alacağı yukarıda belirtilen Kanun kapsamında muhtaçlık aylığı aldığına dair belgeyi ibraz etmesi gereklidir. 

9- Engelli yararlanıcı adaylarının sahip olacakları ek imkânlar ve buna ilişkin yöntemler hakkında, Koordinatörlüğümüz ile iletişime geçilmelidir.

10- Yedek yerleştirme, belgelerini tamamlayamayan öğrenciler olması durumunda, yedek listede bulunan öğrenciler arasından sıralamaya göre yapılacaktır. Asil aday öğrenci listesinde bulunan bir öğrencinin hakkını iptal ettirmesi, yedek yerleştirmeden yararlanmasını hiçbir şekilde sağlamaz.

  1. 15-20 öğrencimiz Kastamonu Üniversitesi Erasmus Konsorsiyum Projesi kapsamında Kastamonu Üniversitesi tarafından hibelendirilecektir.
  2. Staj davet mektubu bulmak ve staj eğitim anlaşmasını öğrencinin bölümüne uygun şekilde doldurmak öğrencinin kendi sorumluluğundadır.

Saygı ile duyurur, başarılar dileriz.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ.