Sudanlı Personele Eğitim Sertifikaları Verildi

Erasmus Plus KA107 Projesi kapsamında 04-08 Mart 2019tarihleri arasında Erasmus personel ders verme ve eğitim alma hareketliliği için Çankırı Karatekin Üniversitesi`ne gelen ve eğitimlerini tamamlayan Sudan Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi personeline sertifikaları Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı tarafından verildi.

Rektör Ayrancı sertifika töreninde yaptığı değerlendirmede Sudan ile olan ikili anlaşmalar ve geliştirilen dostluk ilişkilerinin bir boyutu olan bir eğitim faaliyetini daha üniversite olarak başarı ile gerçekleştirmekten son derece mutlu olduklarını ifade ederek, “Sudan’a 9 tane daha gönül elçisi göndermekten çok mesuduz. Üniversite olarak bilgi, birikim ve tecrübemizi kardeş Sudan halkı ile paylaşmaktan ayrıca mutlu oluyoruz.” dedi.

Sudanlı çalışanlar da Çankırı`da ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde olmaktan çok mutlu olduklarını ve kendilerine çok kaliteli bir eğitim verildiğini ifade ettiler.

Hareketlilik kapsamında 6 personel ders verme 3 personel de eğitim alma hareketliliğine katıldı.

Sudanlı çalışanlar Mühendislik Fakültesinde, Elektrik Elektronik, Kimya, İnşaat ve Gıda Mühendisliği alanlarında, Fen Fakültesinde ise Fizik ve Matematik bölümlerinde ders verme ve eğitim alma hareketliliklerini gerçekleştirdiler.