ERASMUS+ 2023 KA131 STAJ BAŞVURU TASLAK TAKVİMİ


Çankırı Karatekin Üniversitesi Erasmus Kurum Koordinatörlüğü 2023 YILI PROJESİ Erasmus+ KA131 Yükseköğretim Öğrenci Staj Hareketliliği ilanına ait taslak başvuru takvimidir.

İLAN TARİHİ: 1 MART 2024

SON BAŞVURU TARİHİ: 21 NİSAN 2024 olarak planlanmaktadır.

Başvuru ekranına https://turnaportal.ua.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Not: Sistem, ilan tarihinde aktif hale gelecektir.
Not: Taslak başvuru takvimidir. Başvuru tarihlerinde değişiklikler meydana gelebilir.

BAŞVURU ÖN KOŞULLARI

1. Genel Not Ortalaması:
Ön Lisans ve Lisans Öğrencileri için en az 2.20/4.00
Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri için en az 2.50/4.00 olmalıdır.


2. Staj konusu ve görevleri öğrencinin mevcut eğitim alanı ile ilgili olmalıdır. Bölümde öğrencilerin zorunlu staj sorumluluğunun olması fark etmeksizin tüm bölümlerin öğrencileri Erasmus+ stajından yararlanma hakkına sahiptir.


3. Daha önce Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği faaliyetinden yararlanan öğrencilerimiz, Erasmus+ Staj Hareketliliğine başvuru yapabilirler ancak öncelik Erasmus+ faaliyet türlerinden hiç yararlanmamış öğrencilerimize verilecektir. Ayrıca daha önce yararlanan öğrencilere toplam yararlanma sayısına göre -10 puan kuralı uygulanacaktır. Öğrencinin disiplin cezası alması veya alttan dersi olması gibi unsurlar Erasmus+ programından faydalanmasına engel değildir.


4. Öğrenci yerleştirmede gönderen yükseköğretim kurumu ile ev sahibi işletme arasında bir ikili anlaşma gerekli değildir. Bütün tarafların dâhil olduğu bireysel öğrenci yerleştirme sözleşmeleri bağlayıcı olacaktır.


NOT: Öğrenci staj hareketliliğine başlamadan önce mutlaka kabul belgesi, staj eğitim anlaşması ve hibe sözleşmesini tamamlaması zorunludur. Hibe sözleşmesinin ıslak imzalı hali ofise teslim etmeyen öğrencilerin Erasmus staj hareketliliği onaylanmayacak ve hibe verilmeyecektir.

Hareketliliklerin en geç 31 Temmuz 2025 yılında bitmiş olması şarttır. 60 günden az staj hareketliliği kabul edilmeyecektir.

Yayınlanma Tarihi: 08 Aralık 2023 Cuma