ERASMUS+ 2023 KA131 STAJ HAREKETLİLİĞİ SONUÇLARI

Değerli öğrencilerimiz,

2023/24/25 Akademik Yılı Erasmus Staj Hareketliliği sonuçları aşağıda ilan edilmiştir.
İtirazlar 15 Mayıs 2024 Çarşamba günü mesai bitimine kadar yalnızca https://cakumer.karatekin.edu.tr/ üzerinden Genel Sekreterlik makamına yazılı olarak yapılabilir. Genel Sekreterlik makamı itiraz dilekçesini Çankırı Karatekin Üniversitesi Erasmus+ Komisyonuna iletir. Çankırı Karatekin Üniversitesi Erasmus+ Komisyonu, itirazları 10 (on) iş günü içerisinde değerlendirir ve nihai sonuçlar Erasmus Kurum Koordinatörlüğünün web sayfasında açıklanır.

Kesin liste açıklanıncaya kadar kazanılmış hak gibi bir durum söz konusu değildir.
Bu tarihlerde yapılacak olan itirazlar nedeniyle asıl ve yedeklerin durumunda değişiklikler olabilir.

Bu nedenle süreci ve başvurunuzun durumunu dikkatle takip etmeniz önem arz etmektedir.

Bu tarihten sonra yapılacak itirazlar dikkate alınmayacak olup listemiz son ve geçerli halini alacaktır. Zamanında itiraz edilmemiş ve sehven oluşmuş yanlış veya eksik puanlamadan bu tarih itibari ile ofisimiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Dil sınavı, Üniversitemiz “Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi” tarafından yapılmış olup yabancı dil sınavı ile ilgili sorunlar Dil Merkezi ile görüşülebilir.

Lütfen sonuçlarla birlikte aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz!

NOT 1: Yurt dışına çıkmadan önce tüm belgelerini ofisimize teslim edip hibe sözleşmesini ıslak imzalamamış hiçbir öğrenciye hibe ödemesi yapılmayacaktır!

NOT 2: En geç 31 Mayıs 2025 tarihinde Türkiye’den ayrılmış ve karşı kurumda staja başlamış olmanız gerekmektedir! 60 günden az olan hareketlilikler geçersiz sayılacak ve hibenin tamamı iade alınacaktır.


NOT 3:
 Sınav sonucu asil olan öğrenciler Erasmus kurallarını başarı ile tamamladıktan sonra Erasmus staj hareketliliğinden yararlanmaya hak kazanacaklardır. Yedek öğrenciler ise asillerden staj belgelerini tamamlamayan olursa asil olacaklardır.  

NOT 4: Daha önce Erasmus hareketliliğinden faydalanmış öğrencilerden 10 puan düşülmüştür.

NOT 5: Geçtiğimiz başvuru döneminde staj hareketliliğine hak kazanmış fakat verilen süre içerisinde davet almamış veya feragat etmemiş olan öğrencilerden 10 puan düşülmüştür.

NOT 6: Sisteme davet mektubu yüklemiş olan adaylara 10 puan verilmiştir.

NOT 7: Feragat için son tarih 28 Haziran 2024`tür. Bu tarihten sonra mücbir sebep olmaksızın Erasmus hakkından vazgeçen adayların müteakip başvurularında toplam puanlarından 10 puan düşülecektir.

1- Seçilen adaylar minimum 60 gün için hibe ile desteklenmek üzere seçilmişlerdir. Hibeli gün sayısı, gelen davet mektuplarına göre herkese 60 günün üstünde eşit olarak dağıtılacaktır. Hareketliliğe hibesiz katılmak ya da hibeli gün sayısı bittikten sonra hibesiz olarak devam etmek mümkündür.

2- Katılımcılar için faaliyet öncesi düzenlenecek oryantasyon etkinliğinin günü ve saati ayrıca duyurulacaktır. Düzenlenecek oryantasyon programlarına katılmak zorunludur

3- Katılımcılar, bundan sonraki işlem basamakları için Erasmus staj hareketliliği linkini https://erasmus.karatekin.edu.tr/tr/staj-hareketliligi-20753-sayfasi.karatekin dikkatle incelemelidir.

4- Lütfen sayfamızı ve e-posta adreslerinizi sıkça kontrol ediniz. Tüm bilgilendirmeler için resmi iletişim kanalımız, e-posta adresiniz olacaktır.

5- Asil öğrencilerden 30 Temmuz 2024 tarihine kadar davet mektubunu ve staj eğitim anlaşmasını ofisimize iletmeyen öğrenciler, staj hareketliliği haklarını kaybedeceklerdir.

6- Yedek yerleştirme:
Asil adaylardan davet mektubu alamayan veya feragat eden olursa yedek listesindeki 20 adaya 25 Ekim 2024 tarihine kadar davet mektubunu ve staj eğitim anlaşmasını ofisimize iletmeleri için süre verilecektir. Yedekler, bütçe durumuna göre ÇAKÜ’den veya Bartın Üniversitesi`nden hibelendirilecektir.

7- 6 (altı) asil öğrencimiz Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından, 4 (dört) asil öğrencimiz ise
Çankırı Karatekin Üniversitesi - Bartın Üniversitesi Erasmus Konsorsiyum Projesi kapsamında Bartın Üniversitesi tarafından hibelendirilecektir. Toplam puan üstünlüğü sıralamasına göre her bölümden 1 asil ve 3 yedek olmak üzere toplam en fazla 4 öğrenci seçilmiştir.

8- Staj davet mektubu bulmak ve staj eğitim anlaşmasını bölümüne uygun şekilde doldurmak öğrencinin kendi sorumluluğundadır.

Hareketlilikler 2023-1-TR01-KA131-HED-000113022 ve Bartın Üniversitesi Erasmus Konsorsiyum 2023-1-TR01-KA131-HED-000143821 projesinden hibelendirilecektir.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

17 MAYIS 2024 TARİHLİ SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

Yayınlanma Tarihi: 10 Mayıs 2024 Cuma
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2024 Cuma