ERASMUS+ KA131 PERSONEL EĞİTİM ALMA SONUÇLARI

Erasmus+ KA131 Personel Eğitim Alma Hareketliliği ilanına başvuru yapan adayların dikkatine; 

Başvuruları, Ulusal Ajans`ın başvuru sisteminde "Başvuru Tamamlandı" olarak görüntülenen adayların başvuru sonuçları komisyon tarafından değerlendirilmiştir.

Erasmus Seçim Komisyonu değerlendirmesi sonucunda; 

27 ŞUBAT 2024 tarihinde Erasmus Koordinatörlüğü’nün resmi internet sayfasında yayınlanan ‘Erasmus+ KA131 Personel Eğitim Alma Başvuruları’ ilanında belirtilen kontenjanlara göre;

 1. Başvuru yapan her personel, kadrosunun bulunduğu Fakülte/MYO/Rektörlük vb. birimler içerisinde ayrı ayrı değerlendirilmiştir.
 1. Başvuru yapan her personel, kadrosunun bulunduğu Fakülte/MYO/Rektörlük vb. birimler içerisinde puan üstünlüğüne göre değerlendirilmiştir.
 1. 27 ŞUBAT 2024 tarihinde Erasmus Koordinatörlüğü’nün resmi internet sayfasında yayınlanan ‘Erasmus+ KA131 Personel Eğitim Alma Başvuruları’ ilanında belirtilen kontenjanlara göre; Üniversitemiz Erasmus+ Seçim Komisyonu:
 1. Üniversitemiz Rektörlük birimi için 5 ASIL ve 2 YEDEK,
 2. Üniversitemiz Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu ve diğer MYOlar için 5 ASIL ve 3 YEDEK,
 3. Üniversitemiz İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi için 4 ASIL ve 7 YEDEK,
 4. Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi için 4 ASIL ve 6 YEDEK,
 5. Üniversitemiz Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi için 1 ASIL ve 4 YEDEK,
 6. Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi için 1 ASIL,
 7. Üniversitemiz Hukuk Fakültesi için 1 ASIL ve 3 YEDEK,
 8. Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi için 1 ASIL ve 1 YEDEK,
 9. Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi için 1 ASIL ve 2 YEDEK,
 10. Üniversitemiz Fen Fakültesi için 2 ASIL,

           olmak üzere toplam 25 ASIL ve 28 YEDEK aday belirlenmiştir.

  

NOT: 27 ŞUBAT 2024 tarihinde Erasmus Koordinatörlüğü’nün resmi internet sayfasında yayınlanan ‘Erasmus+ KA131 Personel Eğitim Alma Başvuruları’ ilanında toplam 23 Kontenjan açıklanmıştır. Ancak bir önceki başvuruda feragat eden ya da hareketlilik gerçekleştirmeyen personelden kalan hibe nedeniyle toplam 25 ASIL kontenjan belirlenmiştir.

NOT: 27 ŞUBAT 2024 tarihinde Erasmus Koordinatörlüğü’nün resmi internet sayfasında yayınlanan ‘Erasmus+ KA131 Personel Eğitim Alma Başvuruları’ ilanında açıklanan 23 kontenjanın 21’i ilanda belirtilen şekilde birimlere dağıtılmıştır. Kalan 2 kontenjan ve bir önceki ilandan kalan 2 kontenjan ise daha önce hareketlilik gerçekleştirmeyen personel arasından en yüksek puandan başlamak üzere ve aynı bölümden olmamak şartıyla dağıtılmıştır.

NOT: Hibe hesaplaması, personelin yüklemiş olduğu davet mektubundaki ya da eğitim/öğretim anlaşmasında beyan ettiği ülkeye/üniversiteye ve seyahat bandına göre yapılmıştır.

NOT: Toplam puan eşitliği durumunda programdan daha önce faydalanmamış personele öncelik verilir. Bu durumda da eşitlik olması halinde sırasıyla Çankırı Karatekin Üniversitesi’ndeki çalışma süresi fazla olana, eşit olması halinde de dil puanı yüksek olana öncelik verilir.

NOT: Hibe hesaplaması, personelin yüklemiş olduğu davet mektubundaki ya da eğitim/öğretim anlaşmasında beyan ettiği ülkeye/üniversiteye ve seyahat bandına göre yapılmıştır. Personel daha sonra MÜCBİR sebeple ülke değiştirmek isterse, yüksek hibeliden düşük hibeliye geçiş mümkün iken düşük hibeli 3. ve 2. Kategoriden 1. Kategoriye geçiş, aynı hibe miktarları ve bir üst dilim seyahat desteği ile uygun değildir. Yararlanıcı, ülke değiştirmek isterse ilk belli olan hibesine göre hesaplama yapılacak, gerekirse hibe verilen gün sayısı azaltılacaktır.

Asıl olarak seçildiği ilan edilen tüm yararlanıcılar “ADAY” statüsündedir. 

Başvuruları, Ulusal Ajans`ın başvuru sisteminde "Başvuru Tamamlandı" olarak görüntülenemeyenlerin başvuruları değerlendirmeye alınmamıştır.

 

İTİRAZ SÜRESİ: 

5 NİSAN 2024 CUMA günü mesai bitimine kadar değerlendirme sonuçlarına itiraz edilebilir.

Personel itirazları e-posta ile Erasmus Kurum Koordinatörlüğüne değil, https://cakumer.karatekin.edu.tr/ üzerinden Genel Sekreterlik makamına yazılı olarak yapılır. Genel Sekreterlik makamı itiraz dilekçesini Çankırı Karatekin Üniversitesi Erasmus+ Komisyonuna iletir. Çankırı Karatekin Üniversitesi Erasmus+ Komisyonu, itirazları 10(on) iş günü içerisinde değerlendirir ve nihai sonuçlar Erasmus Kurum Koordinatörlüğünün web sayfasında açıklanır. Kesin liste açıklanıncaya kadar kazanılmış hak gibi bir durum söz konusu değildir.

Bu tarihlerde yapılacak olarak itirazlar nedeniyle asıl ve yedeklerin durumunda değişiklikler olabilir.

Bu nedenle süreci ve başvurunuzun durumunu dikkatle takip etmenizi rica ediyoruz.

Bu tarihten sonra yapılacak itirazlar dikkate alınmayacak ve listemiz son ve geçerli halini alacaktır. 

Zamanında itiraz edilmemiş ve/veya sehven oluşmuş yanlış veya eksik puanlamadan dolayı bu tarih itibari ile ofisimiz sorumluluk kabul etmeyecektir. 

NOT: Asıl olarak seçildikten sonra personelin hareketlilikten vazgeçmesi için belirlenen son tarih 30 MAYIS 2024’tür. Hakkından feragat etmek için personelin Erasmus Koordinatörlüğüne e-posta ile bilgi vermesi gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra yapılan feragat başvurularında personelin bir sonraki başvurusunda puanı (10 puan) eksiltilecektir.

NOT: Asıl olarak seçilen personelin belgelerini tamamlaması için belirlenen son tarih 30 MAYIS 2024’tür. Belgelerini bu tarihten sonra tamamlayan ya da belgelerini Erasmus koordinatörlüğümüze teslim etmeyen personelin yerine yedek listedeki personel hareketliliğe hak kazanacaktır. Belirtilen tarihe kadar belgelerini teslim etmeyen ve/veya feragat etmeyen personelin bir sonraki başvurusunda puanı (10 puan) eksiltilecektir.

17.04.2024 TARİHLİ SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

* “Görevde olan birim Erasmus Koordinatörlerine 5 puan ve/veya Erasmus için 2018 sonrası dönemde anlaşma yapan personele anlaşma için 5 puan verilecektir. Bir proje döneminde kullanılan koordinatörlük veya anlaşma puanı, aday seçilemezse bir dahaki başvuru döneminde de geçerli olup daha sonra geçerli olmayacaktır. İlan süreci içerisinde yapılan koordinatör değişiklikleri dikkate alınmayacaktır.” kuralı gereği; bir personele birim koordinatörlüğü puanı verilmemiştir.

** ‘Yapay zekâ ile ilgili faaliyetler gerçekleştirmiş olmak’ şartına uymayan 6 personelin ilgili belgesi komisyon tarafından puan verilmeye uygun bulunmamıştır.

‘Yapay zekâ ile ilgili faaliyetler gerçekleştirmiş olmak’ şartı için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) vb. yerlerden alınan eğitim sertifikasını yükleyen personelin belgesindeki eğitim süresi hareketlilikler için belirtilen azami süre kapsamında olması gerektiği gibi değerlendirildiğinden komisyon tarafından puan verilmeye uygun bulunmamıştır.

İleri tarihli yapay zekâ ile ilgili konferans sunumu belgesi yükleyen personelin başvuru belgeleri ‘‘Yapay zekâ ile ilgili faaliyetler gerçekleştirmiş olmak’ şartını sağlamadığından komisyon tarafından puan verilmeye uygun bulunmamıştır. Yaptıkları çalışmaları bir sonraki başvuruda kullanma hakları, ‘Yapay zekâ ile ilgili faaliyetler gerçekleştirmiş olmak’ şartı devam ettiği takdirde olabilecektir.

***‘1. derece yakınları ya da kendileri depremden etkilenen personel olmak’ şartından daha önce ek puan alan 1 personele komisyon tarafından yeniden ilave puan verilmemiştir. Ayrıca ilan şartında da yazmaktadır: (Daha önceki başvurularda kullanılan belgeler bir daha kullanılamayacaktır. Daha önce puan verilen personele ek puan verilmeyecektir).

****Vasil Levski National Military University ile anlaşma puanı verilmiştir.

*****Riga Building College ile anlaşma puanı verilmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 03 Nisan 2024 Çarşamba
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2024 Çarşamba