KA131 ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ SONUÇLARI

Değerli öğrencilerimiz,

2023 Erasmus Staj Hareketliliği sonuçları aşağıda ilan edilmiştir. Öğrencilerimiz itirazları için 17 Mart 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar erasmus@karatekin.edu.tr adresimize e-mail yoluyla başvuru yapabilirler. Dil sınavı, üniversitemiz “Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi” tarafından yapılmış olup yabancı dil sınavı ile ilgili sorunları Dil Merkezi ile görüşebilirsiniz. İtirazlar Erasmus Seçim Komisyonu’nun kararı ile kesinlik kazanacaktır. Kesin liste açıklanıncaya kadar kazanılmış hak gibi bir durum söz konusu değildir.

Lütfen sonuçlarla birlikte aşağıdaki açıklamaları da dikkatlice okuyunuz.

NOT 1: Sınav sonucu Asil olan öğrenciler Erasmus kurallarını başarı ile tamamladıktan sonra Erasmus staj hareketliliğinden yararlanmaya hak kazanacaklardır. Yedek öğrenciler ise asillerden staj belgelerini tamamlamayan olursa asil olacaklardır.  

NOT 2: Daha önce Erasmus hareketliliğinden faydalanan öğrencilerden katılım sayısına göre -10, -20 puan düşülmüştür.

1- Seçilen adaylar minimum 60 gün maksimum 90 gün için hibe ile desteklenmek üzere seçilmişlerdir. Gün sayısı, gelen davet mektuplarına göre herkese 60 günün üstünde eşit olarak dağıtılacaktır. Hareketliliğe hibesiz katılmak ya da hibe bittikten sonra hibesiz olarak devam etmek mümkündür.

2- Katılımcılar için faaliyet öncesi düzenlenecek “oryantasyon” etkinliğinin günü ayrıca duyurulacaktır. Düzenlenecek oryantasyon programlarına katılmak zorunludur

3- Katılımcılar, bundan sonraki işlem basamakları için Erasmus staj hareketliliği linkini https://erasmus.karatekin.edu.tr/tr/staj-hareketliligi-20753-sayfasi.karatekin dikkatle incelemelidir.

4- Lütfen sayfamızı ve e-posta adreslerinizi sıkça kontrol ediniz. Tüm bilgilendirmeler için resmi iletişim kanalımız, e-posta adresiniz olacaktır.

5- 17 Mart 2023 tarihten sonra mücbir sebep olmaksızın Erasmus hakkından vazgeçen adayların müteakip başvurularında toplam puanlarından 10 puan düşülecektir.

6- Asil öğrencilerden 28 Nisan 2023 tarihine kadar davet mektubunu ve staj eğitim anlaşmasını ofisimize iletmeyen öğrenciler, staj hareketliliği haklarını kaybedeceklerdir.

7- Ekonomik Açıdan İmkânları Kısıtlı Öğrencilere İlave Hibe:
Staj hareketliliği (SMP) için seçilen ekonomik açıdan imkânı kısıtlı öğrencilere ilanımızda  belirtilen aylık hibe miktarlarına ek olarak öğrenim hareketliliği bütçesinden aylık 100 € ilave hibe ödenir. 29.05.1989 tarih ve 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu’nun 2. Maddesi kapsamında anne veya babasına ya da kendisine muhtaçlık aylığı bağlanan öğrenciler ekonomik açıdan imkânı kısıtlılara yönelik ilave hibe imkânından yararlanırlar. Hareketliliğe seçilen öğrencinin ilave hibeden yararlanmak için Hibe Sözleşmesi imzalanmadan önce Erasmus ofisine başvurarak bağlı bulunduğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden alacağı yukarıda belirtilen Kanun kapsamında muhtaçlık aylığı aldığına dair belgeyi ibraz etmesi gereklidir. 

8- Engelli yararlanıcı adaylarının sahip olacakları ek imkânlar ve buna ilişkin yöntemler hakkında, Koordinatörlüğümüz ile iletişime geçilmelidir.

9- Yedek yerleştirme:
28 Nisan tarihinden sonra, asil adaylardan davet mektubu alamayanlar olursa, bütçemiz bitene kadar sıralamasına bakılmaksızın davet mektubu alan yedek öğrenciler, hareketlilikten yararlanabilecektir.

10- 55 asil öğrencimiz Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından, 5 asil öğrencimiz ise
Çankırı Karatekin Üniversitesi - Bartın Üniversitesi ortak Erasmus Konsorsiyum Projesi kapsamında Bartın Üniversitesi tarafından hibelendirilecektir.

11- Staj davet mektubu bulmak ve staj eğitim anlaşmasını öğrencinin bölümüne uygun şekilde doldurmak öğrencinin kendi sorumluluğundadır.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

Yayınlanma Tarihi: 10 Mart 2023 Cuma
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2023 Salı